پژوهش

نشریه کاغذ اخبار

فصلنامه کاغذ اخبار تلاشی است پژوهشی در حوزه تاریخ قاجار که می کوشد با نگاهی متفاوت به معرفی آثار به جامانده از سلسله قاجاریه بپردازد و با واکاوی گنجینه های کاخ گلستان به عنوان ارگ شاهی به دنبال نشانه های منحصر به فرد این حکومت 134 ساله است.
نخستین شماره کاغذ اخبار به کوشش دفتر پژوهش کاخ گلستان در آبان ماه 1391 به چاپ رسید و تاکنون بطور منظم و فصلی منتشر می شود. هر شماره با محوریت پرونده ایی خاص شامل موضوعات ذیل می باشد:
اسناد تصویری کاخ گلستان، مصاحبه اختصاصی با صاحب نظران، پرونده علمی، معرفی کتاب و نشریات مرتبط با تاریخ قاجار، داستان، یادداشت های یک موزه دار، سفرنامه و معرفی آثارموزه ایی ... امید است که با همکاری اساتید و پژوهشگران حوزه تاریخ قاجار، کاغذ اخبار را به جایگاه مطلوب و مناسبی برسانیم تا هر چه شایسته تر مورد استفاده و بهره برداری علاقه مندان قرار گیرد.
شرایط کلی پذیرش مقاله
پذيرش مقاله در اين نشريه منوط به احراز شرايط زير است:
1- مقاله بايد دارای محتوای تاریخی- پژوهشی باشد و نتيجه پژوهش‌های علمی نويسنده يا نويسندگان باشد.
2- در نگارش مقاله بايد روش تحقيق علمی رعايت شود و از منابع معتبر، استفاده شود.
3- مقالات در حداکثر 5000 کلمه در فایل wordبه پست الکترونیکی دفتر پژوهش کاخ گلستان ارسال گردد.
واحد پژوهش کاخ گلستان از مهر سال 1389 فعالیت خود را با هدف برنامه ریزی، ساماندهی و توسعه فعالیتهای پژوهشی و انتشاراتی در حوزه معرفی و شناساندن آثار و بناهای مجموعه آغاز نموده است. در همین راستا از کلیه اساتید، پژوهشگران و محققین محترم دعوت به عمل می آید تا ما را در رسیدن به این هدف یاری رسانند.
لیست مقالات همایش ملی - پژوهشی کاخ گلستان آبان ماه 1391
فهرست نشریات پژوهشی