اخبار و رویدادها

آثار تاریخی و اشیای موزه کاخ گلستان از زلزله آسیبی ندیده است

  • 19 اردیبهشت 1399
  • 20:15
  • 0 دیدگاه
  • 48 بازدید
  • Article Rating
<b>آثار تاریخی و اشیای موزه کاخ گلستان از زلزله آسیبی ندیده است</b>

بر اساس بازدید و ارزیابی‌هایی که از آثار و اشیای تاریخی میراث مجموعه جهانی کاخ گلستان توسط کارشناسان و نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی انجام شده، هیچ‌گونه آسیبی در پی زلزله شب گذشته به این آثار وارد نشده است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی کاخ گلستان، در پی وقوع زلزله شامگاه پنجشنبه 18 اردیبهشت 99، پایش اولیه در ساعت یک بامداد روز جمعه 19 اردیبهشت با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی کاخ گلستان برای تخمین و خسارت های احتمالی انجام شد که خوشبختانه در این بررسی ها خسارتی مشاهده نشد.

برای ارزیابی دقیق تر مقرر شد تا ساعت 9 صبح روز جمعه 19 اردیبهشت 99 با حضور موزه داران، امنای اموال و معاونت فنی پایگاه، دوباره پایش و ارزیابی دقیق تری از ابنیه و آثار تاریخی این مجموعه میراث جهانی انجام شود. با توجه به وسعت بیش از 23هزار متر مربع کاخ این ارزیابی ها و بازدیدها حدود چهار ساعت طول کشید.

این دو مرحله ارزیابی نشان داد خوشبختانه هیچکدام از اشیای کاخ آسیب ندیده و ابنیه نیز دچار صدمه، ریزش یا ترک در سازه و تزئینات نشده است.

در این پایش‌ها تمامی موزه‌ها، مخارن، سالن‌ها و تالارهای کاخ مورد ارزیابی قرار گرفتند.

برای آگاهی علاقه‌مندان به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان بخش‌هایی از بازدید و پایش به شکل زنده در صفحه مجازی کاخ گلستان پخش شد تا دوستداران این مجموعه میراث جهانی در جریان مستقیم این بازدید قرار بگیرند.

http://www.chtn.ir/news/ID/155509

 

امتیاز به خبر :