اخبار و رویدادها

برگزاری نشست هم‌اندیشی امنای اموال فرهنگی‌تاریخی در کاخ گلستان

  • 06 آذر 1398
  • 11:17
  • 0 دیدگاه
  • 246 بازدید
  • Article Rating
<b>برگزاری نشست هم‌اندیشی امنای اموال فرهنگی‌تاریخی در کاخ گلستان</b>

نشست هم‌اندیشی امنای اموال فرهنگی تاریخی کاخ گلستان با اداره اموال و اوراق بهادار ذیحسابی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دوشنبه چهارم آذر در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار شد.

به گزارش میراث آریا، این نشست با حضور آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، الهام صالحی رئیس اداره اموال و اوراق بهادرذیحسابی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سامان خلیلیان معاون فرهنگی، جبار آوج معاون اجرایی، سید مصطفی بابایی رئیس واحد اموال و تمامی امنای اموال فرهنگی تاریخی این مجموعه برگزار شد.

در این نشست موضوعاتی مانند بازبینی و دفاتر قانونی 13 امنای اموال فرهنگی تاریخی و یک امین اموال اداری مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان مطرح و راهکارهای مورد نیاز برای بهبود و ساماندهی وضعیت ثبت اطلاعات و نگهداری اموال تاریخی فرهنگی این مجموعه و پاسخگویی هرچه بهتر به پژوهشگران و معرفی بهینه آثار فرهنگی تاریخی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 در پایان این نشست، تمامی امنای اموال فرهنگی تاریخی این مجموعه ضمن ارایه‌ آمار مستند اموال فرهنگی تاریخی تحت ابواب جمعی خود و تفصیل روند ثبت و ضبط آثار در اختیار  به تشریح  وضعیت مخازن و چگونگی نگهداری از آثار و ملزومات مورد نیاز پرداختند.

منبع: میراث آریا

امتیاز به خبر :